Юнайтед си го изкара на Вила, Тонев гледа безпомощно

снимка: Guliver/Getty Images

Манчестър Юнайтед най-накрая се реваншира на феновете си за слабото представяне в Премиършип, след като възпитаниците на Дейвид Мойс записаха един от най-убедителните си мачове и победиха Астън Вила като гост с 3:0 в мач от 16-ия кръг на първенството.

Отличен мач за гостите записа Дани Уелбек, който с голове в 15' и 18' подпечата успеха на “червените дяволи“, докато Том Клевърли се разписа в началото на второто полувреме, за да фискира крайното 3:0.

Благодарение на победата си в Бирмингам шампионите прекъснаха серията си от 4 поредни мача без победа, като в последните си два мача на “Олд Трафорд“ Манчестър беше победен от Евертън и Нюкасъл.

Трите точки приближиха Юнайтед до място в топ 4, като отборът на Мойс се намира на 8-о място с актив от 25 точки – на 6 от 4-ия Евертън и цели 10 от лидера Арсенал, който вчера загуби с 6:3 от Сити.

Въпреки загубата Вила продължава да е в средата на таблицата, като заема 11-о място с актив от 19 точки. Александър Тонев пък не се появи изобщо в игра, като остана на пейката през всичките 90 минути.

Срещата почна с надмощие на домакините, които пропуснаха две удобни положения преди да бъдат изненадани в 15'. Рафаел центрира отлично към Янузай, който уцели гредата след удар с глава, но Дани Уелбек догони топката и я вкара безпроблемно за 1:0.

Преди Астън Вила да се усети резултатът вече беше 2:0 в полза на гостите, след като топката беше открадната лесно, а Антонио Валенсия центрира към английския национал, който прецизно направи 2:0.

Това пречупи домакините, които почнаха да бъркат далеч по-сериозно, но “червените дяволи“ не успяха да се възползват от многото положения, които се откриха пред напателите. На старта на второто полувреме обаче Рууни се отчете с брилянтен пас към Клевърли, който в 52' оформи крайния резулта.

След гола домакините се опитаха да вкарат поне едно почетно попадение, но се оголиха в защита. Клевърли и Уелбек обаче пропуснаха и не успяха да донесат най-убедителната победа на отбора до момента в шампионата.