Марсилия изпусна Ница на "Велодром"

Олимпик Марсилия завърши 2:2 с Ница в среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Франция. Равенството изкачи Марсилия на върха в класирането преди гостуването на Пари Сен Жермен на шампиона Монпелие, информира БТА.

Гостите от Ница стигнаха до точката с гол на Фабрис Абриел в 88-та минута. Олимпик Марсилия води с 23 точки актив, с точка повече и мач по-малко от Пари Сен Жермен. Олимпик Лион също може да излезе начело в класирането, ако победи Сошо по-късно днес.

"Много сме разочаровани, че загубихме две точки", каза защитникът на Марсилия Николас Нкулу.

Домакините започнаха силно мача. Матьо Валбуена пропусна да открие резултата в 28-та минута, след като не успя да се разпише дузпа. Марсилия все пак поведе с гол на Андре Аю в 40-та минута.

Дарио Цвитанич след удар с глава изравни шест минути след началото на второто полувреме.

Валбуена направи 2:1 за Марсилия в 68-та минута, а резервата Абриел донесе точката на Ница две минути преди последния съдийски сигнал. Ница е на 14-то място в класирането с 13 точки.