Фиестите в Мадрид едва не провалиха Реал в Гранада

Новият шампион на Испания Реал Мадрид успя с много мъка и късмет да победи като гост Гранада с 1:2 само няколко дни , след като си осигури титлата в Ла Лига.

Най-вероятно в лагера на „кралския клуб" бяха прекалили с купоните по случай 32-ата титла и изглеждаха доста изморени на терена, като в играта им липсваше показваната през целия сезон свежест. Освен това, Гранада показа много добра тактическа дисциплина, а в големи части от периода изглеждаше по-добре от своя именит съперник.

Въпреки това „кралския клуб" успя да изтръгне победата, след като във финалните минути на двубоя натисна силно и стигна до успеха.

Домакините поведоха още в 5-ата минута след хубав пробив и добър завършек на Хара, а Роналдо успя да изравни чак в 81-ата минута от дузпа. Реал се опита да изтръгне победата в заключителните минути и успя да се добере до успеха, след като Давид Кортес си отбеляза злощастен автогол в 93-ата минута.

Освен изравнителното попадение Роналдо нямаше други поводи за радост на индивидуално равнище. Той ще трябва да се сбогува с приза „Пичичи", който най-вероятно ще се озове в ръцете на аржентинския феномен на Барселона Лионел Меси. Магьосникът с №10 реализира 4 попадения срещу Еспаньол тази вечер, с което оформи сметката си за сезона в Испания на 50. На всичкото отгоре, той стана и футболистът с най-много голове в един сезон за всички времена, задминавайки Арчи Старк (70 за Старк, 72 за Меси).

Гранада изненада още в началото новите шампиони на Испания. В 5-ата минута Хара проби по лявото крило, проби към центъра, премина през двама защитници в черен екип и стреля под плонжа на вратаря в този мач Адан.

Още в следващата минута домакините можеха да поведат с 2:0, когато Мартинс пусна към Игало, но ударът на нападателя му бе спасен брилянтно от младия страж на „белия балет".

Реал Мадрид се поосъзна и започна да натиска повече, но чистите положения липсваха. На няколко пъти Роналдо и Кака се опитаха да се разпишат, но ударите им бяха изключително неточни. Нито един от футболистите в тъмен екип не успя да уцели вратата на Сесар, докато
Гранада можеше да отбележи отново чрез Дани Бенитес, но Адан отново се намеси добре и отрази.

Единственото по-сериозно положение за Реал дойде в края на полувремето, когато Ди Мария намери чудесно Роналдо в наказателното поле, но ударът с глава на португалеца мина встрани.

Така дойде краят на полувремето, а в същото време Меси отбеляза гол за Барса срещу Еспаньол, с което аржентинският маг поведе на Роналдо с три гола за наградата „Пичичи".

Второто полувреме започна отново по-добре за домакините, а Адан отново трябваше да се намесва при хубав удар от около 20 метра н Игало. Гранада играеше много добре тактически, а Реал до момента не показваше защо е новият шампион в Ла Лига. Единствено вратарят на „кралския клуб" показа завидна техника, когато излъга нападател на домакините.

Моутуим все пак се опита да натисне, а Моуриньо извади слабия Кака и направи всичките си смени до 57-ата минута, като на терена се появиха Шаби Алонсо, Кайехон и Игуайн.

Това поосвежи играта на Реал, като шампионите започнаха да атакуват по-масирано, но до значителна промяна така и не се стигна. Все пак Роналдо имаше възможност да донесе гол за своите в 66-ата минута, но от малък удар реши да стреля, вместо да подава, и сгреши.

Събитията на терена така и не се промениха, като Реал нямаше идея как да отбележи. Все пак в 80-ата минута при изпълнение на корнер Мойсес събори Роналдо в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която португалецът реализира за 1:1, а що се отнася до трофея „Пичичи", в 74-ата минута Меси отбеляза гол №50 в първенството и общо 72-и за сезона. След дузпата Роналдо събра „само" 45.

Реал Мадрид натисна силно в опита да си осигури победатао, която щеше да остави живи надеждите да бъде подобрен рекорда за най-много точки в един шампионат (постижението се държи от Барселона - 99 точки).

В крайна сметка "кралския клуб" успя да реализира гол, който обаче беше дело на защитника на домакините Кортес. В 93-ата минута Бензема напредна по дясното крило и центрира, Гранеро леко отклони топката, а в опита си да изчисти топката играчът на Гранада я вкара в собствената си мрежа.

Така, "белия балет" записа нови три точки и активът на отбора е 97 точки и при победа в последния кръг Реал ще счупи и този рекорд в Испания.

Гранада пък е застрашена от изпадане, тъй като кръг преди края на надпреварата е само на 2 точки от зоната на изпадащите. Скромният тим има 42 точки.