Порто наказа Спортинг по шампионски

Порто отпразнува спечелената преди седмица шампионска титла на Португалия с победа в последния си домакински мач за сезона - 2:0 срещу Спортинг в мач от предпоследния 29-и кръг. Порто има в момента 72 точки, пред Бенфика с 66, Брага с 62, Спортинг с 56 и Маритимо с 49.

Два гола за успеха на драконите вкара бразилската им звезда Хълк, като откри в 82-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше допълнен с червен картон за капитана на Спортинг Андерсон Полга, който събори в наказателното поле Джеймс Родригес. Хълк добави втори гол за своите в 90-ата минута,предаде БТА.

В същото време Бенфика се наложи с 1:0 над изпадналия в криза Униао Лейрия и си гарантира 2-ото място и участие в групите на Шампионската лига. Гостите от Лейрия, които отдавна са изпаднали, бяха пред отказване от шампионата заради разтрогването на договори на 16 души, но все пак продължиха и дори се явиха на Естадио да Луш с 14 човека. Бруно Сезар отбеляза единственото попадение в 16-ата минута.

Брага остава на 3-о място и ще играе квалификации за място в Шампионската лига. Червено-белите от Северна Португалия биха с 1:0 Бейра Мар и имат 62 точки. На дъното Фейрензе се засили към второто ниво Лига да Онра след поражението с 1:3 у дома от Витория Гимараеш. Фейрензе е на предпоследното 15-о място с 24 точки, на 2 след Академика.