Фернандо Сантош: Концентрацията ни реши изхода на мача.

Старши треньорът на гръцкия национален отбор по футбол Фернандо Сантош бе изключително доволен от представянето на своите футболисти в двубоя с Русия и съжали единствено, че тимът му не е играл по съшия начин в предните два мача от фрупа "А" на Евро 2012.

Снощи Гърция постигна немислимото за мнозина като победи Русия с 1:0 с попадение на Йоргос Карагунис и по този начин изхвърли суперфаворита в група "А", и се класира за негова сметка на четвъртфиналите на турнира.

"Концентрацията на момчетата реши изхода на този мач. Трябваше и останалите мачове да ги проведем по този начин, особено се отнася за първата среща, когато изпуснахме победата.

Не се отпуснахме нито за миг, дисциплината беше на такова ниво, че не позволихме на противника изобщо да играе. Благодаря на всички футболисти, които играха на върха на възможностите си, че даже и повече.

Преди мача им казах, че имам пълно доверие във всеки един от тях. Важното беше да бъдат балансирани в действията си, за да не се получават червени картони като в първата среща.

Мога да кажа, че днес не бяхме по-добри от Русия, докато в мача с чехите не бяхме по-слаби, за да загубим. Разбира се, много е важно, че подарихме радост на гръцкия народ и на тези 4 хиляди души, които ни подкрепяха тази вечер", сподели щастливият Сантош

Попитан за мнението му за жълтия картон на Карагунис, португалският старши треньор заяви: "По принцип не коментирам съдийството. Каквото е решил реферът, това е.

И да е имало дузпа, и да е бъл прав съдията, ние приемаме решението и знаем, че Карагунис няма да играе на четвъртфинала. Ще трябва да му търсим заместник, а това е моя работа."