Адвокаат: Не биваше да губим, но това е футболът

Селекционерът на Русия Дик Адвокаат прие философски поражението на Русия от Гърция, което изхвърли "Сборная" от турнира и заяви, че тимът ми не е заслужавал да отпадне, но такива неща се случват във футбола.

Според него футболистите му са опитали всичко в предни позиции, за да върнат попадението пасив, но нелепият гол на Гърция ги е пречупил и те не трябва да бъдат съдени.

Снощи Русия загуби от Гърция с 0:1 и се прости с участие на четвъртфиналите на Евро 2012, въпреки че бе сочена за безспорен фаворит в група "А" на турнира. Единственото попадение за "елините" вкара Йоргос Карагунис.

С тази победа Гърция се изравни по точки с Русия, но загубата в прекия сблъсък прати "Сборная" у дома.

"Играхме доста добре. Старахме се да атакуваме през цялото време, докато другият отбор само се отбраняваше. Добра работа свършихме през първото полувреме, но просто не използвахме шансовете си.

През второто полувреме вече беше доста трудно. От една страна допуснахме гол в нулев момент от мача, а трябваше да се борим и с отбор като Гърция, които основно се защитават. Това, което се случи днес, е просто футбол. Такава е играта.

В предишните мачове бяхме направо прекрасни. Но днес Гърция направи така, че този мач просто не се разви по нашия вкус. Опитахме всичко - атакувахме и от ляво, и от дясно. Доста поработиха нападателите, видяхте колко хора пуснах отпред. Не биваше да губим, но това е футболът", обясни холандският специалист.

Попитан защо е бил заменен Кержаков с Роман Павлюченко на почивката, холандският селекционер отговори: "Всеки треньор ще постъпи така с футболист, който за цял турнир не е вкарал нито един гол.

Излязохме на терена с идеята да победим. До 44-ата минута владеехме инициативата. Но попадението, което получихме така нелепо, направо ни пречупи. Трябва просто да се вкарват тези положения, но няма какво да съдя играчите."