Михал Билек: Направихме голям мач

Селекционетър на Чехия Михал Билек бе изключително доволен от победата на неговия тим над съдомакина на Евро 2012 Полша, която класира чехите на четвъртфиналите в турнира.

Специалистът бе категоричен, че неговите футболисти за изиграли голям мач и са излезли от трудната ситуация, в която изпаднаха след тежкото поражение от Русия с 1:4 в първия си двубой.

Снощи Чехия надви Полша с 1:0 след гол на Петр Ирачек и това бе достатъчно на тима, за да продължи напред заедно с Гърция, която надделя над Русия със същия резултат.

"Аз съм много, много доволен, ние успяхме да победим един отбор, който играе у дома си и е подкрепян от своята публика. Те направиха фантастични два мача преди това и бяха фаворити.

През първите 25 минути не бяхме в мача, но след това се върнахме в ритъма му. В края на първото полувреме вече играехме добре и контролирахме топката.

На почивката знаехме, че Гърция води и казах на моите играчи да бъдат търпеливи. Ние бяхме по-добрият отбор и заслужено победихме.

Вярно е, че след загубата в първия мач от Русия ние бяхме в трудна ситуация. Срещу Русия на няколко пъти просто забравихме да се защищаваме, но си научихме грешките. Тази вечер направихме голям мач. Играчите показаха своята психика, заслужено се класирахме.

Росицки е незаменим и ни липсваше, но победихме и без него. Даниел Коларж направи голям мач. Трудно е да се каже дали ще се възстанови за четвъртфиналите, но ще направим максимума, за да може да играе", сподели Билек след последния съдийски сигнал.