Федерер отпразнува своя мач №1000 с победа над Дел Потро

Роджър Федерер не остави шансове на Хуан Мартин Дел Потро, побеждавайки го с 6:4, 6:3, 6:2, за да се класира за девети пореден път на полуфиналите на Australian Open.

Срещата бе с допълнителен заряд за швейцареца, защото бе под номер 1000 за него в турнири от ATP. Победата над Дел Потро пък бе 232-а за Роджър в турнири от Големия шлем, като пред него е само Джими Конърс, който има 233 успеха.

Федерер, който има четири титли в Мелбърн, започна срещата вихрено, повеждайки с 3:0. След това обаче Дел Потро се окопити и успя да върне пробива, изравнявайки резултата за 4:4. Федерер спечели подаването си, а в следващия гейм стигна до два сетбола, при което нервите на Дел Потро не издържаха и той допусна двойна грешка, с която загуби първия сет - 6:4.

Във втората част на Федерер му бе нужен един пробив, за да стигне до успеха. При 5:3 той сервираше за сета, който бе много оспорван, но все пак швейцарецът успя да спечели подаването си и поведе с 2:0 в сетовете.

Предвкусвайки близката победа, Федерер започна третия сет с пробив в подаването на Дел Потро, а след това стигна до още един и при 5:2 сервираше за спечелването на мача. Последва безпроблемен гейм за швейцареца, изпратил го на девети пореден полуфинал в Мелбърн.

За място на финала Федерер ще спори с победителя от мача между Рафаел Надал и Томаш Бердих, които играят по-късно днес.