Надал се класира за четвъртфиналите в Мелбърн

Шампионът от 2009 година Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис, предаде БТА. Поставеният под номер 2 Надал разби сънародника си Фелисиано Лопес с 6:4, 6:4, 6:2 за 2:25 часа в мача на левичарите.

Условията за двамата тенисисти бяха много тежки при температура на въздуха от 32 градуса и жарко слънце. Надал стигна лесно до успеха, въпреки че игра с превръзки на дясното коляно и на левия глезен. Той допусна само 14 непредизвикани грешки срещу цели 52 на съперника си.

"Добре съм, но беше много, много горещо. Най-хубавото е, че успях да спечели в три сета при тези наистина тежки условия", каза Надал.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу седмия в схемата Томаш Бердих (Чехия).

Бердих наниза 28 аса при успеха над над номер 10 Николас Алмагро (Испания) с 4:6, 7:6(5), 7:6(3), 7:6(2) след почти четири часа игра. Алмагро спечели първия сет след пробив в седмия гейм, но след това загуби следващите три тайбрека. Към края испанецът удари Бердих по ръката с топката при воле на мрежата и след края на мача чехът отказа да го поздрави.

Поставеният под номер 11 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се класира за втори път в кариерата си за четвъртфиналите след безапелационна победа над германеца Филип Колшрайбер с 6:4, 6:2, 6:1 за малко повече от два часа игра.

Следващият съперник на Дел Потро ще бъде победителят от мача между четирикратния шампион и номер 3 в схемата Роджър Федерер (Швейцария) и Бърнард Томич (Австралия).