Тъжният Кристиано поведе Португалия към обрат срещу Люксембург

Кристиано Роналдо отново беше водеща фигура в националния отбор на Португалия в неочаквано трудното гостуване на Люксембург в първия мач от квалификациите за Световно първенство.

Тъжният Роналдо вкара първия гол за „селесао" и изравни резултата в 28-ата минута, след като Даниел Да Мота с великолепен шут в 13-ата изведе домакините напред. В 54-ата пък Елдер Пощига реализира победното попадение за Португалия и осигури важни 3 точки за иберийците.

В другите мачове от Група F Азербайджан направи равенство 1:1 с Израел, а Русия надигра Северна Ирландия с 2:0 по-рано днес.

Шокиращо още в 9-ата минута Люксембург поведе на полуфиналиста от Евро 2012 след перфектна контраатака. Даниел Да Мота получи топката на левия фланг и проби към центъра на наказателното поле, преди с прекрасен изстрел с десния крак да направи безпомощен Руй Патрисио - 1:0.

Като цяло португалците рядко даваха топката на съперника си от този момент нататък, но прекалено трудно сякаш стигаха до чисти положения пред противниковата врата. Стражът на Люксембург Джонатан Жубер се прояви на висота няколко пъти и попречи най-вече на Кристиано Роналдо да запише името си сред голмайсторите.

В 28-ата минута обаче звездата на Реал Мадрид бе оставен необезпокояван пред наказателното поле. Защитникът Ларс Герсон върна невнимателно топката назад и тя попадна в краката на Роналдо, който бързо набра скорост и с хладнокръвен удар изравни резултата на 1:1.

Напрежението върху бранителите на Люксембург даде негативното отражение за тях в 54-ата минута, когато Жоао Моутиньо с прекрасен пас намери Пощига, който овладя с глава и след това с мощен изстрел простреля Жубер за 1:2.

В края на срещата Патрисио трябваше на два пъти да се намесва решително, за да съхрани крехкия аванс на Португалия.