Фамозни голове закопаха Рома срещу Реал в Шампионска лига (ВИДЕО)

С красиви голове след почивката на Кристиано Роналдо и Хесе Родригес Реал Мадрид постигна комфортна победа с 2:0 над Рома и разочарова препълнения стадион „Олимпико“ в първия мач от осминафиналите в Шампионска лига.

Така след осем неуспешни опита срещу италиански опоненти в най-силния турнир „белия балет“ има отлична възможност да елиминира тим от Ботуша, и то при първите изяви в ШЛ на новия си треньор Зинедин Зидан.

Домакините обаче могат да се чувстват ощетени, защото малко преди края на срещата не получиха чиста дузпа за нарушение на Даниел Карвахал срещу Алесандро Флоренци.

По същото време в дербито на дебютантите във фазата на елиминациите Волфсбург взе аванс преди реванша на своя стадион срещу Гент, побеждавайки с 3:2 в Белгия.

По същото време в Беглия шампионът Гент приема Волфсбург в друг осминафинален двубой. Гостите водят с 3:2 с попадения на Юлиан Дракслер в 44-ата и 53-ата минута, както и с гол на Максимилиан Крузе в 60-ата. В 80-ата Крумс намали, а в 89-ата Кулибали се разписа за втори път в мрежата на германския тим.

Рома се справяше с блокирането на Кристиано Роналдо до 57-ата минута, но тогава португалецът направи елегантен финт срещу Алесандро Флоренци и с мощен изстрел от около 20 метра прониза мрежата на "вълците".

Суперзвездата на Реал Мадрид бе критикуван, че не се е разписвал далеч от "Сантяго Бернабеу" от декември месец, но именно на "Олимпико" реализира 33-ия си гол във всички турнири от началото на сезона и общо 89-ти в кариерата си в Шампионска лига.

Чиста дузпа за нарушение на Даниел Карвахал срещу Алесандро Флоренци не бе отсъдена в 75-ата минута, а в 85-ата резервата Хесе Родригес с чудесен изстрел по диагонала от границата на наказателното поле приключи спора в полза на Мадрид - 0:2.

Темпото бе доста бързо в първите минути на "Олимпико", макар нито един от двата тима да не бе отправил опасен удар към противниковата врата. Реал владееше малко повече топката и по-често се задържаше в полето на съперниците, но пък Рома контраатакуваше скоростно чрез бъзината на Мохамед Салах.

Напрежението се усещаше в действията и на двата тима, а равностойността в играта им се запази и след половин час от началото на мача. По-настоятелни бяха гостите, но постоянно биваха блокирани от очевидно стремящите се да играят по-прибрано "вълци".

Първата истинска опасност дойде в 33-ата минута, след като Кристиано Роналдо копна топката на ъгъла на пеналтерията за Марсело, който от въздуха я прати по прекрасен начин към вратата, но тя мина на сантиметри от гредата.

В 43-ата минута Стефан ел Шарауи нахлу на скорост в наказателното поле след чудесно извеждащо подаване от дълбочина, но Рафаел Варан с геройски шпагат изби топката преди нападателят да може да стреля.

Half Time Goals Roma 0-0 Real Madrid 17-02-2016by veton_196

Втората част започна с по-смели действия на "вълците", които дори на моменти нахлуваха с по-четирима души в наказателното поле на Реал. За съжаление на повечето от екзалтираните фенове на "Олимпико" обаче в 57-ата минута Кристиано Роналдо откри резултата.

Мадрид организира отлична акция по лявото крило, като Марсело изведе Роналдо в близост до пеналтерията, а португалецът с елегантен финт нагласи топката на десния си крак покрай Алесандро Флоренци. Последва страхотен изстрел на Роналдо, а и рикошет в крака на италианския десен бек направи задачата на Войчех Шчесни непосилна - 0:1.

Cristiano Ronaldo Super Goal - Roma 0-1 Real...by FootballLiveGoals

В 67-ата минута Мохамед Салах най-накрая получи топката в наказателното поле и отправи първия точен удар в актива на Рома, но Кейлор Навас нямаше проблеми да улови, след като Тони Кроос укроти полета ѝ.

В 70-ата минута Рафаел Варан за втори път предотврати сериозна опасност в нападателното си поле, след като Салах направи за смях Серхио Рамос и центрира успоредно на голлинията за Един Джеко (заменил малко по-рано Ел Шарауи), но френският бранител на "белия балет" с ключова намеса изби.

120 секунди след това Рома направи нова мощна атака и Джеко върна назад топката за Венкюр, чийто изстрел от около 25 метра профуча застрашително само на сантиметри от гредата на Мадрид. "Вълците" обаче увеличиха риска и се оголиха в защита, като в 74-ата минута Роналдо бе оставен сам в пеналтерията, но с глава по диагонала стреля болезнено близо до страничния стълб в аут.

Между 77-ата и 79-ата бяха пропуснати три отлични шанса - първо Роналдо отляво центрира за Хамес Родригес, чийто изстрел с глава се оказа неточен, но малко по-късно Шчесни парира с увереност прецизен удар на Карим Бензема. Един Джеко пък пропиля великолепна възможност за Рома, пращайки кълбото от външната страна на мрежата.

В 80-ата минута Даниел Карвахал направи грубо влизане в краката на Флоренци и му попречи да стреля, но незнайно защо реферът не отсъди дузпа. Повторенията доказаха, че нарушение имаше.

Реал Мадрид елиминира интригата в 86-ата минута чрез резервата Хесе Родригес, който бе оставен да пробяга десетки метри към пеналтерията отдясно, след което с великолепен изстрел по земя от 15-ина метра да прониже Шчесни - 0:2.

Jese Goal HD Roma 0-2 Real Madrid 17-02-2016by Gol-Live1