Волфсбург трепери докрай за важен успех в Шампионска лига (ВИДЕО)

Волфсбург спечели безценна победа с 3:2 гостуването си на Гент в „дербито на дебютантите“ в осминафиналите от Шампионска лига. И двата тима за първи път в историята си прескочиха груповата фаза на най-силния турнир, като предложиха вълнуващ двубой за зрителите на стадион „КАА Гент“.

„Вълците“ от Германия с право бяха считани за фаворит преди двубоя, макар да не се представят толкова убедително в Бундеслигата през този сезон, а и да бяха получили по три гола в предишните си три гостувания.

Волфсбург обаче доминираше на терена в рамките на около 80 минути и си осигури повече от комфортен аванс от три чисти гола. В 44-ата минута Юлиан Дракслер направи страхотен финт и пробив по лявото крило, след което размени подавания с Виейриня, за да се окаже на стрелкова позиция в пеналтерията. Последва хладнокръвен завършек и откриване на резултата в полза на „вълците“.

В 54-ата минута Дракслер покачи резултата на 2:0 в полза на Волфсбург, а в 60-aта Максимилиан Крузе се разписа за 3:0 с второто си попадение в Шампионска лига този сезон.

Вместо спокойно да доиграят срещата обаче, гостите станаха жертва на слабостта си напоследък при гостувания. В 80-ата минута Свен Кумс реализира за 1:3 и върна надеждите на домакините, а в 88-ата Калифа Кулибали маркира крайното 2:3.

Волфсбург все пак издържа финалния натиск и ще започне реванша с ценно предимство, като засега има по-големи шансове от съперника си да се превърне в едва седмия дебютант във фазата на елиминациите в ШЛ, който стига 1/4-финал.

Гент пък не може да се превърне в първия белгийски клуб с четири поредни победи в Шампионска лига, но все още има шансове да прескочи и тази фаза, за да продължи да пише история.

Gent 2-3 Wolfsburg HD - All Goals & Full...by zidanekrisz