Евгений Устюгов спечели преследването на 12.5 километра в Поклюка

снимка: АП

Руският биатлонист Евгений Устюгов спечели преследването на 12.5 километра за мъже в словенския зимен център Поклюка, трети кръг от Световната купа по биатлон.

Устюгов спря хронометрите на 34:50,9 минути, което бе достатъчно за първото място. Втори, на 9.2 секунди зад победителя остана Роланд Лесинг от Естония, а на трета позиция се нареди австриецът Симон Едер - на 10.8 секунди след Устюгов.

Българският представител в дисциплината Красимир Анев завърши на 32-ро място, като допусна 2 грешки в стрелбата, финиширайки на 2:26.5 минути след победителя.

Лидер в генералното класиране за Световната купа е американецът Тим Бърк с 253 точки, пред Симон Фуркад (Франция) с 246 точки и Кристоф Зуман (Австрия) с 225 точки.