Етър удари Ботев (Вр) за първа домакинска победа в А група

Отборът на Етър победи Ботев (Враца) с минималното 1:0 в мач от 10-ия кръг на А група, като това бе първи домакински успех за "болярите" през този сезон.

Първото полувреме завърши без голове, но за това повече трябва да съжаляват домакините и особено техният нападател Дормушали Саидходжа. Най-фрапиращите два пропуска на Саидходжа бяха към тридесетата минута, когато на два пъти той пропусна да запише името си сред голмайсторите.

Най-чистото положение за врачани бе още във втората минута, но ударът на Илия Илиев премина над напречната греда на великотърновци.

Домакините стигнаха до гол в 56-ата минута. Ахмед Хикмет центрира от пряк свободен удар и Красен Трифонов с глава отклони топката в мрежата на Иванов за крайното 1:0 в полза на Етър.

Врачани бяха близко до изравняването в 63-ата минута, но ударът на Владислав Романов се отби от гредата.

След тази победа Етър се отлепи от дъното, като вече заема 14-то място във временното класиране на А група с актив от 7 точки, колкото има и Ботев, но врачани са 15-и с по-лоша голова разлика.