Викове "оставка" огласиха безлично равенство на Славия с Миньор

Славия и Миньор не успяха да се победят в изключително слаб мач, завършил с две тежки контузии на Том от състава на перничани и Коконов от „белите". Домакините бяха близо и до загубата, но Петков на няколко пъти се намеси успешно.

След края на срещата феновете на Славия не издържаха, след като това беше 4-и пореден двубой на „белите" без победа. Те имат само 1 точка от 12 възможни и запалянковците изпратиха Кушев с викове „оставка, оставка".

Славия е на 6-а позиция с 14 точки, но показва значителен регрес напоследък. Миньор пък продължава да е на дъното с 6 точки в своя актив.

През първата част домакините имаха териториален превес, от който обаче не успяваха да се възползват. Здравко Лазаров беше най-активният в бял екип, но неговите съотборници не успяваха да се възползват от добрите му изяви в нападение.

Най-сериозните пропуския бяха на сметката на японеца Акийоши, който на два пъти бе изведен в наказателното поле, но не успя да преодолее Пейков.

От своя страна гостите атакуваха много опасно, като още в 4-ата минута Петков трябваше да се намесва след удар с глава на Бехрами. В края на полувремето Бумела навлезе в половината на "белите" и пусн към Йорков, който с хубаво подаване намери Брахими. Нападателят беше останал сам срещу вратаря, но стреля изключително неточно - 0:0 на полувремето.

Второто полувреме ще се запомния с изключително тежките контузии на двама играчи - Том и Коконов. Първо в 55-ата минута Том реализира попадение след асистенция на Василев, но то беше отменено заради засада. При тази ситуация обаче той контузи тежко ръката си и бе изнесен на носилка и откаран в болница.

В 63-ата минута Коконов получи тежка травма, но той бе откаран с обикновен автомобил, тъй като линейката беше влязла в употреба минути по-рано.

До края на срещата футбола беше изключително посредствен, а в края Славия можеше и да загуби, ако Петков не беше показал класата си при удар на Василев в края на двубоя.