Два гола на Паломино донесоха победата на Черно море над Локомотив (Сф)

Черно море спечели без проблеми домакинството си на Локомотив (София) с 2:0 в мач от 10-ия кръг на А група. И двете попадения вкара Ермес Паломино през първото полувреме.

През първата част домакините бяха по-активният отбор, създадоха повече положение и логично реализираха два гола. Черно море можеше да поведе в 13-ата минута, когато Детелин Димитров напредна отляво, навлезе в наказателното поли и върна топката към Самуел Камазола, който стреля, но в аут.

В 18-ата минута Георги Илиев обстреля вратата на гостите от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря Валентин Галев.

Така се стигна до 21-ата минута, когато домакините откриха резултата. След центриране Дончо Атанасов отклони топката към Ермес Паломино, който от 4-5 метра отбеляза за 1:0.

В 43-ата минута отново Ермес Паломино реализира нов гол за Черно море. Георги Илиев бе изведен в отлична позиция от Единилсон Бергонси, напредна и подаде към венецуелеца, който бе точен за 2:0.

В началото на второто полувреме (47') Черно море можеше да отбележи нов гол. Единилсон Бергонси стреля от повече от 30 метра, но вратарят на "железничарите" с много усилия изби топката.

В ответната атака гостите отправиха първия си точен удар чрез Йордан Върбанов, който стреля по диагонал, но вратарят Георги Китанов изби топката в корнер.

В 51-ата минута отново вратарят на гостите спаси сигурно попадение, след като спаси много опасен удар на Георги Илиев от границата на наказателното поле.

В 63-ата минута Даниел Пеев можеше да отбележи гол за Локомотив, но вратарят Георги Китанов спаси удара му.

В 84-ата минута Сашо Александров пропиля ново чисто положение за гол за Черно море, след като сам срещу вратаря от 3-4 метра стреля в тялото на стража на Локомотив.