Етър сложи край на кошмарна серия

Отборът на Етър (Велико Търново) прекъсна крайно негативната си серия от шест поредни загуби в елита, след като днес "болярите" достигнаха до равенство 1:1 с гостуващия Локомотив (Пловдив) на своя ст. "Ивайло" в старопрестолния град.

Мартин Кавдански изведе Локо напред в 53', но Дормушали Саидходжа донесе точка на Етър девет минути преди края. Така Етър увеличи актива си на 4 точки, докато Локомотив (Пловдив) има вече 8 на своята сметка.

Срещата започна с поделено надмощие от страна на двата отбора, като в 7' "смърфовете" направиха първи по-сериозен опит да реализират във вратата на Етър. Димитриу проби отляво и стреля, но Пенков спаси. Последва опит за добавка от страна на Абушев, но футболистът не на Локомотив не успя да отиграе кълбото. Две минути по-късно Хикмет стреля по посока пазената от Стефано Кунчев врата, но покрай гредата.

Между 15' и 18' Етър и Локомотив си размениха по още един шанс за първи гол в мача. Първо Четин Садула стреля над гредата, а гостите отговориха чрез Георги Стефанов, чийто изстрел с глава облиза външната страна на мрежата. В 21' на добра позиция се озова Радослав Анев, но и той бе неточен.

Резултатът на ст. "Ивайло" можеше да бъде открит две минути преди почивката, ако не бе отсъдена засада на гостите. Диего Фераресо нацели левия страничен ъгъл зад Пенков, а Георги Стефанов бе на точното място, за да осъществи успешна добавка - 0:1. Флагът на страничния съдия обаче бе високо вдигнат.

Прошка за "болярите" обаче нямаше осем минути след подновяването на играта, когато "смърфовете" откриха резултата. Мартин Кавдански парира Пенков с чудесен фалцов удар, който и изведе водения от Емил Велев състав напред - 0:1. Четири минути по-късно нов пропуск направи Георги Стефанов, който отново не бе точен с глава.

Минутите на ст. "Ивайло" се нижеха една след друга, като по всичко изглеждаше, че Локомотив ще нанесе седма поредна загуба на своя домакин. Не така обаче смяташе новото попълнение на Етър Дормушали Саидходжа, който в 81' изправи на крака трибуните. Бившият нападател на ЦСКА и Литекс укроти центриране в пеналтерията на пловдивчани, обърна се и с красив изстрел матира Кунчев за крайното 1:1.

В последните минути "смърфовете" отново бяха близо до целия комплект точки, но за пореден път Георги Стефанов не успя да реализира, правейки неуспешен опит да прехвърли Пенков.