Монтана затвърди пропадането на Пирин (ГД)

Монтана продължи с успешната си серия в последните кръгове и записа четвърти пореден двубой без загуба, след като този следобед на стадион „Огоста" победи считания за сензация тим на Пирин (ГД).

Новакът в "А" група записа 3 победи в първите си 4 мача, но в последните кръгове затъва, а днес в Монтана бе тотално надигран от момчетата на Атанас Джамбазки.

От самото начало домакините можеха да се разпишат, но Воденичаров изпусна на два пъти. Все пак гол падна в 27-ата минута, когато нападателят получи топката по левия фланг, проби в наказателното поле и със силен удар по тревата реализира за 1:0.

Атаките на Монтана продължиха да вещаят опасности и в 40-ата минута се стигна до нов гол. Георги Пашов проби по дясното крило и се опита да центрира, но опитът му беше блокиран. Топката отново се озова в краката му и този път той беше точен, като намери Миро Антонов, който останал сам срещу вратата нямаше как да пропусне - 2:0.

Крайният резултат бе оформен в самото начало на вторите 45 минути - в 520ата минута Воденичаров направи страхотен пробив и поднесе топката на Деян Христов, който от 4-5 метра реализира - класика за Монтана у дома срещу новака в „А" група.

Така възпитаниците на Атанас Джамбазки се изкачиха до 8-ата позиция след 8 изиграни срещи, като имат 10 точки. Пирин (ГД) пък вече е само на точка от зоната на изпадащите въпреки силния старт на сезона. Новаците имт 9 точки - толкова, колкото имат Черноморец, Локо (Сф) и Черно море.