Ето'о вдъхнови Евертън за важен успех на "Търф Мур"

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Евертън постигна ценен успех при визитата си на Бърнли в мач от деветия кръг на Висшата лига и се изкачи с цели пет позиции във временното класиране на първенството.

"Карамелите" се наложиха с 3:1 на "Търф Мур" и записаха едва трета победа от началото на сезона, което позволи на мърсисайдци да се изкачат до девето място в таблицата с актив от 12 точки.

Толкова има и осмият Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" са с по-добра голова разлика, а и мач по-малко от състава на Роберто Мартинес.

Бърнли от своя страна остава без победа във Висшата лига вече девет поредни срещи, като новаците в елита са предпоследни със скромен актив от 4 точки.

Двубоят стартира чудесно за гостите, които откриха резултата след само четири минути игра. Самуел Ето'о се измъкна от защитата на Бърнли и засече с глава центриране на Бейнс, откривайки в полза на "карамелите" - 0:1.

В 20' домакините все пак успяха да изравнят чрез Даниел Ингс, но само девет минути по-късно Ромелу Лукаку отново изведе Евертън напред.

Крайното 1:3 оформи отново Самуел Ето'о, който пет минути преди края отбеляза втория си гол в мача след подаване на Стивън Пиенаар.