Нюкасъл превзе "Уайт Харт Лейн"

Отборът на Нюкасъл си тръгна с трите точки от визитата си на Тотнъм на “Уайт Харт Лейн” в мач от 9-ия кръг на английската Висша лига.

“Свраките” стигнаха до пълен обрат, след като изоставаха с 1:0, но с два гола през второто полувреме успяха да изтръгнат победата срещу лондонския си съперник.

Домакините от Тотнъм започнаха срещата по-активно и усилията им се увенчаха с успех в 18-ата минута, когато Емануел Адебайор откри резултата. Тогоанският нападател се разписа с глава, засичайки центриране на Райън Мейсън.

Минималната преднина на “шпорите” се запази до края на първото полувреме, а Нюкасъл стигна до изравнително попадение веднага след подновяването на играта (46’), когато точен бе току що влезлият като резерва Сами Амеоби. Той се възползва от асистенция на Джак Колбек и с прецизен диагонален удар преодоля Уго Лорис за 1:1.

Гостите стигнаха до пълен обрат в десетина минути по-късно (58’), а в герой за Нюкасъл се превърна Айозе Перес, който засече с глава центриране на Реми Кабела, оформяйки крайното 1:2.

След тази победа Нюкасъл събра 10 точки, с които се изкачи на 14-то място във временното класиране на Премиършип, а Тотнъм заема 11-та позиция с точка повече.