Страхотен гол в дербито на Москва

снимка: spartak.com

Великолепно попадение на португалския полузащитник Мануел Фернандес озари дербито на Москва между Спартак и Локомотив в един от ранните неделни срещи от 11-ия кръг на руската Висша лига.

Португалецът получи топката в наказателното поле след двоен пас с Роман Павлюченко и по най-красивия възможен начин я прати в далечния ъгъл на вратаря Ребров, за да даде аванс на Локомотив в 84-ата минута.

„Железничарите“ обаче не можаха да удържат аванса си до края на двубоя, като Роман Широков с глава донесе ценно равенство на Спартак – 1:1 в 87-ата минута и подялба на точките в дербито на руската столица.

Спартак изпусна възможността да се завърне в топ 5 на класирането и остава седми в 18 точки от началото на сезона, докато Локомотив с 16 заема девета позиция. Лидерът Зенит от 18 часа днес приема Саранск, а по-рано ЦСКА (Москва) изненадващо стигна само до 3:3 при гостуването си на непретенциозния Уфа.