Ети Стефанова с реми в 3-ия кръг на Европейското

снимка: Wikipedia

Гросмайстор Антоанета Стефанова постигна реми с черните фигури срещу представителката на домакините Йована Войнович в партия от третия кръг на 14-ото Европейско първенство по шахмат за жени, което се провежда в сръбската столица Белград.

След изиграването на всички партии от кръга, Стефанова, която спечели титлата през 2002 година, има актив от 2.5 точки и заема 11-ото място във временното класиране.

Другата българска представителка на шампионата на стария континент - държавната шампионка Ива Виденова, пък допусна първо поражение. Тя отстъпи с белите фигури на рускинята Анастасия Боднарюк и с 1.5 точки падна на 76-а позиция в подреждането, посочва БТА.

Лидерка е Бела Хотенашвили (Грузия) с 3.0 точки и най-добри допълнителни показатели. Общо 4 състезателки са с пълен актив след първите три кръга.

В първенството, което ще завърши на 4 август, участват 169 шахматистки от 35 страни.