Ети Стефанова остана 14-та на Европейското

снимка: eicc2008.com

Международният гросмайстор Антоанета Стефанова /България/ се класира на 14-то място на европейското първенство по шахмат за жени, което завърши в Белград.

В партия от последния, 11-ти кръг гросмайстор Стефанова с белите фигури победи Йоана Майдан-Гаевска /Полша/ и със събраните 7,5 точки се класира на 14-то място в крайното класиране.

Шампионката на България за жени Ива Виденова се класира на 103-то място с 5 точки.

В партия от последния кръг Ива Виденова с белите фигури загуби от Анна Хаирапетян /Армения/. Европейска шампионка стана Тханх Тран Хоан (Унгария) с актив от 9 точки от 11 възможни.

Европейска вицешампионка е Саломе Мелия /Грузия/ с 8 точки, а носителка на бронзов медал стана Лилит Макръчатян /Армения/ с 8 точки.

В европейското първенство в Белград участваха 169 шахматистки от 35 страни, които играха в 11 кръга по швейцарската система, посочва БТА.