Луд обрат! Аржентина поведе с 2:0, но падна от Нигерия

Аржентина се изложи яко срещу Нигерия в последната си контрола за 2017 г. Южноамериканците бяха без Лионел Меси, но това не ги извинява. Звездите на Хорхе Сампаоли поведоха с 2:0 на Нигерия, но след това в рамките на около половин час игрово време допуснаха четири гола за крайното 2:4. Проверката се състоя на неутрален терен в руския град Краснодар.

Както Аржентина, така и Нигерия си извоюваха визи за Мондиала догодина.

Банега и Агуеро изведоха "албиселесте" напред с 2:0 с попадения в 26-ата и 37-ата минути. Още до почивката обаче африканците върнаха единия гол чрез Келеши Икеанашо.

През второто полувреме нигерийците размазаха противника след две попадения на нападателя на Арсенал Алекс Иуоби и едно на родения в Русия, но избрал да представлява “суперорлите” Брайън Идоу.

Отборът от Черния континент демонстрира впечатляваща игра на контраатака и ефективност, реализирайки въпросните голове след само пет точни изстрела във вратата.

След мача стана ясно, че на почивката звездата Серхио Агуеро е припаднал между двете полувремена. Нападателят е бил откаран по спешност в болница, където е стабилизиран. Причината за загубата на съзнание е ниско кръвно, вследствие на проблем в сърдечно-съдовата система.