Емил Стойнев премери сили с най-добрите в света

снимка: bgtriathlon.org

Елитни състезатели от цял свят участваха в състезанието от Европейската купа по триатлон в холандския град Холтен, информира БТА.

В надпреварата с награден фонд 25 хиляди евро се включиха 98 спортисти от 15 държави.

Българският талант Емил Стойнев, който отскоро се състезава при мъжете, се нареди на 29-о място в крайното класиране. Класирането на Стойнев е изключителен успех с оглед на сериозната конкуренция.

Стартиралият с номер 55 завърши с време 1:52:34 час, след 1,5 километра плуване в езерото Домелаар, 40 километра колоездене и 10 километра бягане, с което той подобри най-добрите си постижения.

За изключително оспорваната борба говори и фактът, че първите 30 състезатели финишираха в рамките само на 6 минути.