Емил Хегле Свендсен спечели спринта на 10 километра

снимка: БГНЕС

Норвежецът Емил Хегле Свендсен спечели спринта на 10 километра за мъже в шведския зимен център Йостерсунд, който е втори старт от Световната купа по биатлон. Свендсен бе най-бърз с време 25:42.3 минути и успя да завоюва победата, въпреки че трябваше да направи една наказателна обиколка заради една грешка в стрелбата.

Вторият Томаш Сикора от Полша, също сгреши веднъж на огневия рубеж, но бе по-бавен от норвежеца и завърши на 12.7 секунди зад него. Третото място спечели Симон Фуркад от Франция, финиширал на 28.1 секунди зад Свендсен. Той не допусна грешка при стрелбата, но също бе по-бавен от днешния победител. Носителят на Световната купа Оле Ейнар Бьорндален
остана четвърти с една грешка при стрелбата и изоставане 28.2 секунди зад лидера.

Най-добре от българите се представи Владимир Илиев, който завърши 94-ти на 3:29,7 минути от победителя Свендсен. Красимир Анев остана 98-и, Михаил Клечоров приключи 109-ти, а Мартин Богданов финишира 116-ти от 118-те завършили биатлонисти.