Дзукарело донесе победата на Рейнджърс

Матс Дзукарело отбеляза единствения гол само 5:58 минути преди финалната сирена при победата на Ню Йорк Рейнджърс с 1:0 над Детройт, с което разби нулево равенство в мач от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), в който зрителите видяха дуел между олимпийски вратари.

Дзукарело се разписа срещу Джими Хауърд с 45-ия удар на Рейнджърс за вечерта. Това беше достатъчно за победата и Хенрик Лундквист записа своя трети шътаут за сезона и общо 48-и в кариерата.

Шведът спря 38 удара към вратата на тима от Ню Йорк, като в това число попада и един на Густав Найкуист 44.5 секунди преди края.

Лундквист извади шайбата от голлинията и спаси победата за своя тим. Детройт пък не успя да вкара във втори пореден мач.

Роман Йоси вкара гол при изпълнението на дузпи за победа на Нешвил с 4:3 над Филаделфия в друг мач от вечерта. Той преодоля Стийв Мейсън с последния от петте свободни удара и даде нови надежди на Хищниците за място в плейофите.

Кари Прайс спаси 40 шайби, а Пи Кей Събън се разписа в продължението за победа на Монреал с 5:4 над Отава.

Събън вкара след 23 секунди игра в допълнителната част, след като неговият удар мина между краката на Крейг Андерсън.

НЙ Рейнджърс - Детройт 1:0
Филаделфия - Нешвил 3:4 след дузпи
Отава - Монреал 4:5 след продължение
Тампа Бей - НЙ Айлъндърс 1:2 след дузпи
Флорида - Сан Хосе 0:3
Сейнт Луис - Лос Анджелис 1:4
Минесота - Едмънтън 4:1
Далас - Бостън 2:4