Джером Д'Амброзио получи доверието на Върджин за следващия сезон

галерия:

Джером Д'Амброзио си осигури място в тима на Върджин Рейсинг за следващия сезон във Формула 1, потвърдиха днес от канцелариите на тима.

 

Белгиецът управляваше болид на Върджин по време на петъчните тренировъчни сесии на тима в края на миналия сезон, изпълнявайки ролята на трети пилот, като той бе считан и за един от фаворитите за място до Тимо Глок през предстоящата кампания.

 

След седмици на преговори и обмисляне на други варианти, сред които задържане на Лукас ди Граси или привличане на Гиедо ван дер Гарде, в крайна сметка ръководството на Върджин реши да се довери на белгийския състезател.

 

"Невероятно щастлив съм, че успях да постигна голямата си цел и получих място в отбора на Върджин Рейсинг", заяви радостният Д'Амброзио. "Това не беше никак лесно за мен, защото за мястото имаше солидна конкуренция. Но в същото време аз се разбирам отлично с всички останали тук и вече се чувствам така, сякаш Върджин е мой дом".

 

През миналия сезон за новаците във Формула 1 се състезаваха Тимо Глок и Лукас ди Граси, ала сега последният ще напусне тима.