Дженоа покоси Милан и се изкачи в Топ 3 на Серия А (ВИДЕО И СНИМКИ)

Тимът на Дженоа продължава с великолепното си представяне в Серия А през този сезон, след като днес "грифоните" спечелиха с 1:0 домакинството си на Милан и се изкачиха на третото място в италианския шампионат.

Единственият гол в срещата от 14-ия кръг отбеляза бранителят Лука Антонели, който се разписа с глава след изпълнение на корнер и изпрати кълбото в мрежата на Диего Лопес.

След почивката Милан показа пълна безпомощност в предни позиции и не създаде нито една стопроцентова възможност за гол, което допълнително улесни домакините в задържането на крехкия аванс. Наставникът на гостите Филипо Индзаги потърси промяна с включването в игра на Джампаоло Пацини, Андреа Поли и Мбайе Нианг, но и триото от резерви не промени нищо в представянето на миланци.

Най-добрият шанс пред Милан се откри през първото полувреме, когато при 0:0 Жереми Менес не успя да реализира очи в очи с Матиа Перин.

Така Дженоа събра актив от 26 точки и измести Наполи от третото място в Серия А, докато Милан се смъква на седмо място в Серия А, имайки предвид победата на Лацио над Парма по същото време. "Росонерите" остават с актив от 21 пункта до момента.

Междувременно Милан продължава да няма "суха мрежа" при гостуване в Калчото от месец март насам. За последно седемкратният европейски шампион не допусна гол при визитата си на Фиорентина, като в последните си десет гостувания "росонерите" неизменно допускат по поне един гол във вратата си.

И двамата наставници заложиха на идентични формации от 4-3-3, като Джан Пиеро Гасперини заложи в предни позици на Диего Пероти, Алесандро Матри и Яго Фалке. Бертолачи, Стураро и Кучка пък започнаха в средната линия на „грифоните“ в днешния следобед.

Филипо Индзаги и този път остави Фернандо Торес на резервната скамейка, като Жереми Менес оглави атаката на Милан. Стефан Ел Шаарави и Кейсуке Хонда започнаха на двата фланга, а Монтоливо, Де Йонг и Бонавентура получиха титулярни места в средния вал на „росонерите“.

4127242

В 8' Жереми Менес открадна една топка в половината на Милан и напредна към вратата на домакините, но рейдът на французина завърши с твърде анемичен удар в ръцете на Матиа Перин. В 20' Стефан Ел Шаарави бе засече с глава центриране отляво на Пабло Армеро, но и Фараона стреля право в ръцете на противниковия вратар.

В 28' се стигна и до най-чистата възможност от началото на срещата. Жереми Менес открадна още една топка от футболист на Дженоа и напредна срещу вратата, оставайки очи в очи с Перин. Завършващият удар на французина обаче не бе достатъчно ефективен, като нападателят изпрати кълбото право в тялото на вратаря.

„Грифоните“ отговориха чрез удар с глава на Де Майо след изпълнение на корнер, но френският бранител на Дженоа изпрати топката над напречната греда зад Диего Лопес.

Резултатът на „Луиджи Ферарис“ все пак бе открит в 32', когато домакините вкараха за 1:0. И този път опасността дойде след изпълнение на ъглов удар, а Лука Антонели с глава реализира третия си гол в Серия А през кампанията, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата.

4127239

Три минути преди почивката Милан направи опит да изравни, но Матиа Перин не допусна да бъде пробит. Джакомо Бонавентура блесна с индивидуална игра и успя да стреля, но вратарят на Дженоа спаси. В ответната атака „грифоните“ бяха много близо до втори гол, но почти от голлинията Даниеле Бонера изби изстрел на Диего Пероти.

4127241

Втората част стартира с възможност за „росонерите“, но Кейсуке Хонда не успя да се възползва. Японският национал засече ново центриране отляво на Пабло Армеро, но бранител на Дженоа успя да отклони топката в корнер. Малко след това Филип Мексес също опита късмета си след неуспешен пряк свободен удар на Хонда, но Перин нямаше проблем да улови.

Като цяло втората част на „Луиджи Ферарис“ се различаваше коренно от първата, като интересните ситуации пред двамата вратари почти напълно липсваха. Филипо Индзаги пък потърси решение на ребуса сред своите резервн футболисти, като в игра се появиха Андреа Поли и Джампаоло Пацини, докато Фернандо Торес остана на пейката.

И направените рокади обаче не помагаха особено на гостите, като Милан така и не успяваше да стигне до нов шанс за гол пред вратата на Матиа Перин. Домакините се защитаваха дисциплинирано и стабилно, което не предоставяше на „росонерите“ възможности за изравнителен гол. Малко преди края на редовното време резервата Мбайе Нианг свали топката за Бонавентура, но халфът не успя да намери очертанията на вратата.