Лацио повали Парма

Лацио прекрати серия от три мача без победа в Серия А и спечели гостуването си на един от най-разочароващо представящите се отбори в цяла Европа – Парма – с 2:1 в двубой от 14-ия кръг на Калчото.

„Дуковете“ имат основания да съжаляват за поражението, защото през първото полувреме им беше отнет напълно редовен гол, като в последствие след почивката инкасираха решителното второ попадение. Така те остават последни с едва 6 точки, а малко преди първия съдийски сигнал бе оповестено, че клубът е продаден на руско-кипърски инвеститори.

Лацио, който бе спечелил само една точка от последните си три мача, с успеха днес събра 23 пункта и се настани на 5-та позиция, изпреварвайки Сампдория (22), макар тимът от Генуа да е с мач по-малко. „Орлите“ обаче се облагодетелстваха от поражението на Милан с 0:1 от Дженоа и се извисиха над „росонерите“.

Рафаеле Паладино изведе Парма напред в резултата в 45-ата минута на първото полувреме, с което донякъде утеши домакинските фенове за отменения редовен гол по-рано преди почивката. В третата добавена минута на частта обаче Стефано Маури се възползва от пас на Лукас Билия и възстанови равенството – 1:1. Билия по-рано през полувремето пък бе разтресъл гредата на вратата на домакините.

В 59-ата минута Джорджевич асистира на Андерсон за победното второ попадение в актива на Лацио.

По същото време днес Аталанта обърна като домакин Чезена от 0:2 до 3:2 и вече има 14 точки на 15-та позиция, докато гостите са с 8 на предпоследната 19-та позиция.