Уест Хям се озова в тройката

Отборът на Уест Хям се изкачи сензационно на трета позиция във временното класиране на английската Висша лига, след като днес "чуковете" спечелиха с 3:1 домакинството си на Суонси в среща от 15-ия кръг на първенството.

По този начин воденият от Сам Алърдайс отбор събра актив от 27 точки и изпревари Саутхямптън на третата позиция. "Светците" остават на четвърта позиция с 26 пункта. Пети е Манчестър Юнайтед с 25 точки, като утре именно Саутхямптън приема "дяволите" в последен мач от кръга.

Суонси пък остава на осма позиция с 22 точки на сметката си до този момент.

Двубоят на "Ъптън Парк" започна отлично за "лебедите", които поведоха още в 19' чрез попадение на Вилфред Бони.

До почивката обаче Уест Хям възстанови равенството чрез Анди Керъл, а втори гол на централния нападател и попадение на Диафра Сако подпечатаха крайния успех на лондончани в двубоя.