Дженоа отдалечи Наполи от Шампионската лига

Осминафиналистът в Шампионската лига Наполи остана на 9 точки зад третия във временното класиране на Серия А тим на Удинезе, след като днес неаполитанците допуснаха поражение с 2:3 при гостуването си на Дженоа.

Десет минути преди края Наполи изоставаше с класическо 0:3, преди Единсон Кавани и Езекиел Лавеци да върнат две попадения за гостите в разстояние на само една минута. Това обаче бе и всичко от Наполи за днешната среща, с което и отборът на Валтер Мадзари допусна пета загуба в първенството до този момент.

Първото полувреме на "Стадио Луиджи Ферарис" не се разви никак добре за неаполитанците, които се оказаха с два гола пасив в разстояние на пет минути. Родриго Паласио и Алберто Джилардино реализираха съответно в 31' и 36', като двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0.

През вторите 45 минути Наполи навлезе твърде късно в мача, а в 70' пасивът на гостите достигна и три попадения, след като още един гол отбеляза Родриго Паласио. Кавани и Лавеци върнаха по едно попадение в самия край, но това бе всичко.

По този начин Наполи остава с актив от 29 точки след 20 изиграни срещи, заемайки 7-ма позиция в Серия А. Дженоа има вече 27 пункта, като "грифоните" са 9-ти в таблицата.