Лацио задмина Интер с класическа победа над Киево

Два гола на Мирослав Клозе в последните минути на мача донесоа победата на Лацио над Киево с 0:3 на „Стадио Марк Антонио".

„Летящите магарета" загубиха само един от последните си пет шампионатни мача, докато от своя страна Лацио имаше само една победа за същия период. И двата отбора бяха елиминрани за Купата на Италия през седмицата, но Лацио даде почивка на повечето си титуляри в сблъсъка с Милан в четвъртък.

„Орлите" обаче успяха да се върнат на победен ход като първото попадение във Верона бе дело на Андерсон Ернанес още в четвъртата минута. Топката попадна в бразилеца след отбит удар на Томазо Роки и Ернанес не сбърка от близко разстояние.

Лацио имаше много възможности да убие интригата в мача през второто полувреме, но удар на Ненад Лулич срещна напречната греда на Стефано Сорентино, а по-късно вратарят улови и удар с глава на Джибрил Сисе.

Все пак две минути преди края Мирослав Клозе успя да премине защитника Марко Андреоли и с хладнокръвен удар покрай Сорентино удвои резултата.

Едва минута по-късно Андреоли отново остави твърде много пространство на германеца и той не сбърка като прати топката в далечния долен ъгъл на вратата.

С класическата си победа Лацио се върна в четворката в класирането на Серия А, след като Интер изненадващо загуби от Лече с 0:1.