Юнайтед оцеля без Рууни и ван Перси

Манчестър Юнайтед оцеля в гостуването си на „Кароу Роуд“ на Норич и постигна минимален успех с 1:0 в последния си мач от английската Висша лига за 2013-та година.

„Червените дяволи“ бяха изправени пред отговорната задача да спечелят срещу коравия си домакин без наличието на звездите в атака Уейн Рууни и Робин ван Перси.

Даниел Уелбек влезе от резервната скамейка, за да отбележи единствения гол в срещата в 57-ата минута и да донесе ценната победа на Юнайтед – 0:1. Английският национал вече има 6 попадения в 13 мача от Премиършип, като се разписва за 4-ти път в последните си 4 двубоя с екипа на „дяволите“ в първенството.

4054450

Благодарение на неговото попадение Манчестър Юнайтед събра 34 точки и измести Нюкасъл от 6-тото място в класирането. „Свраките“ обаче ще изиграят утре своя мач от 19-ия кръг, като от 15:30 часа приемат Арсенал на своя „Сейнт Джеймсис Парк“.

4054451Норич остава с 19 пункта на 14-то място, като вече изостава с 1 точка от 13-ия Астън Вила, който с Александър Тонев в титулярния си състав завърши 1:1 със Суонси по същото време днес.

В 56-ата минута Юнайтед имаше щастието да поведе след късметлийски рикошет, който прати топката в краката на Уелбек неочаквано за бранителите на домакините. Нападателят на „червените дяволи“ нямаше нужда от повече подкана и прати топката в мрежата на Норич.

С този гол добрите изяви на домакините бяха прекършени и неутрализирани, като до този момент в мача те имаха достатъчно добри положения пред Давид де Хеа, за да отбележат поне едно попадение.

Уейн Рууни не пътува до Норич заради „обаждане“ на стара контузия в слабините, а ван Перси отсъства в 5-ти пореден мач на Юнайтед заради травма в бедрото. За първи път, откакто холандецът се присъедини към отбора, той и Рууни отсъстват от състава на „червените дяволи“.

Това е 10-та победа в 13-ия мач между двата отбора в Премиършип, като Норич има 2 успеха в 4 домакинства в модерния вариант на английското първенство. Юнайтед вече има 6 поредни победи в шампионата и турнира за Купата на лигата.