"Дюшекчиите" думнаха Легенес на "Висенте Калдерон"

снимка: БГНЕС

Атлетико Мадрид затвърди четвъртата си позиция в Примера дивисион, след като победи с 2:0 Леганес в мач от 21-ия кръг. Столичаните са с актив от 39 точки и водят с четири на петия Реал Сосиедад, който играе утре срещу Осасуна.

Атлетико е и с три точки зад третия в подреждането Севиля. Атлетико поведе още в 15-та минута на срещата. Фернандо Торес беше фаулиран в наказателното поле от Димитрос Сиовас и зад топката застана Антоан Гризман, чийто удар обаче беше отразен от вратаря Яго Ерерин. Топката обаче се върна към полето и беше спечелена от Торес, който се разписа за 1:0.

Юношата на Атлетико оформи и крайния резултат, след като беше точен в 51-та минута. Леганес е над чертата на изпадащите и има пет точки преднина срещу Спортинг Хихон, който приема Алавес в неделя.