Буркина Фасо изтръгна бронза в Африка с късна драма срещу Гана (ВИДЕО)

Буркина Фасо се наложи над Гана с минималното 1:0 в малкия финал за третото място на турнира за Купата на Африканските нации в Габон. “Жребците” спечелиха бронзовите медали след късен гол на Ален Траоре секунди преди продълженията.

„Черните звезди” можеше да поведат още в 3-ата минута, когато Баду направи фрапантен пропуск след удар с глава. В 25-ата минута Текпетей от Гана шутира от добра позиция и прати топката в напречната греда. Накулма изпусна най-изгодното положение за Буркина Фасо през първата част малко преди края й, когато отправи слаб удар в ръцете на вратаря Офори.

След почивката Джордан Аю и Текпетей направиха пропуски от ганайците, а в 78-ата минута Сирил от Буркина Фасо не успя да се разпише сам срещу вратаря. В 89-ата минута Ален Траоре от фаул реализира победния гол за „жребците”. Гана имаше две чудесни възможности за изравняване до края, но Амартей пропиля и двата шанса.