Дюрант с нови силен мач за Оклахома

Кевин Дюрант реализира 26 точки за 30 минути при победата на Оклахома Сити със 120:95 като гост срещу Бруклин в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

В предишните 12 поредни двубоя Дюрант винаги отбелязваше повече от 30 точки, но този път не успя да мине тази граница. Тъндър записа десета поредна победа в Лигата. Серж Ибака добави още 25 точки и 9 борби за победителите, които не се нуждаеха от присъствието на Кевин Дюрант в последния период от двубоя.

Оклахома имаше осезаемо предимство и при спечелените борби под кошовете - 41:17. Шон Ливингстън, персоналният пазач на Дюрант, беше най-резултатен за Нетс с 16 точки. Голдън Стейт продължи със силното си представяне в Лигата и победи с 95:90 като гост състава на Юта.

Стивън Къри вкара осем тройки и завърши с рекордните за сезона 44 точки за Уориърс. В последната четвърт Къри реализира 13 точки. За втора поредна вечер отборът от Калифорния обърна развоя на срещата, след като изоставаше с девет точки. Андрю Богът добави още 16 точки, 17 борби и 5 асистенции за "войните", които преодоляха отсъствието на контузения в рамото Дейвид Лий.

Резервният гард Алек Бъркс беше най-резултатен за Юта с 26 точки. Шарлот победи като гост Лос Анджелис Лейкърс със 110:100. Ал Джеферсън реализира рекордните за кариерата си 40 точки, 16 от които в последния период.

Джеферсън овладя и 18 отскочили под кошовете топки. Джералд Хендерсън добави още 20 точки в полза на победителите. Пау Гасол реализира 24 точки за Лейкърс, а съотборникът му Ник Йънг вкара още 21 точки. Лос Анджелис загуби за 18-и път в последните си 21 мача в НБА, посочва БТА.