Дюрант с 42 точки при победа на Оклахома в Ню Йорк (ВИДЕО)

Тимът на Оклахома Сити Тъндър се наложи над Ню Йорк Никс със 128:122 след продължение като гост в двубой от НБА. В хода на заключителната четвърт Тъндър изоставаха в резултата, но съумяха да стигнат до равенство, а в допълнителните пет минути победиха с 15:9.

Кевин Дюрант, който в редовното време изравни резултата 16 секунди преди финалната сирена, завърши с 44 точки и 14 борби. Ръсел Уестбрук също записа дабъл-дабъл - 30 точки и 10 асистенции. В отсъствието на Кармело Антъни най-резултатен за Ню Йорк стана Лангстън Галоуей с 21 точки. Антъни пропусна мача заради болки в лявото коляно. Контузията не е сериозна и се очаква той да играе в следващия мач на отбора.

Индиана Пейсърс загуби на свой терен от Лос Анджелис Клипърс с 89:91, записвайки трето поредно поражение в шампионата. Пол Джордж реализира 31 точки и 11 борби, които не стигнаха за успех на тима му.

Портланд Трейл Блейзърс победи Сакраменто Кингс със 112:97 у дома, а Лос Анджелис Лейкърс претърпя домакинско поражение от Далас Маверикс с 90:92. За "езерняците" това е седма поредна загуба в първенството.