Две титли за България от втория ден на ЕП по самбо

България спечели 4 медала - 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов от втория ден на европейското първенство по самбо, което се провежда в столичната зала "Универсиада". В категория до 80 кг четирикратната световна шампионка Мария Оряшкова спечели титлата, след като на финала победи Анна Радевич (Беларус). За Оряшкова това е пето европейско злато в кариерата.

Европейска шампионка стана и Ивелина Илиева в категория до 60 кг. На финала тя се наложи над Олена Сайко (Украйна). Сребърен медал завоюва в категория до 68 кг Мартин Иванов, който загуби финала от Никита Клечков (Украйна).

Трета в категория до 52 кг завърши Габриела Кирова. В отборното класиране при жените България е на трето място след съставите на Беларус и Русия. Така България завърши с общо 9 медала - 3 златни, 3 сребърни и 3 бронзови от еврошампионата по спортно самбо, предаде БТА.

Утре европейското първенство продължава с бойното самбо.