Двама българи в челната тройка на "Карпош 2012" кръг преди края

Българският гросмайстор Кирил Георгиев запази лидерската си позиция кръг преди края на традиционния открит турнир по шахмат "Карпош 2012" в македонската столица Скопие с награден фонд 17500 евро, предаде БТА.

Георгиев, поставен под номер 2 с ЕЛО 2671, завърши реми с белите фигури срещу Иван Иванишевич (Сърбия) в партия от предпоследния осми кръг на надпреварата и продължава да води в подреждането със 7,0 точки.

Друг българин Борис Чаталбашев победи сънародничката си Адриана Николова с белите и се изкачи на трето място с 6,0 точки. Със същия актив Александър Делчев е девети.

Николова все пак остана на върха в подреждането при жените с 5,0 точки. Тя е 29-а в общото класиране.

Общо 146 шахматисти участват в турнира, 15 от които са българи. Шампионът ще бъде определен след изиграването на 9 кръга по швейцарската система. Победителят ще заработи 3500 евро.