Два бързи гола в началото на мача донесоха победата на Черно море над Берое

снимка: chernomorepfc.bg

Отборът на Черно море се наложи с 2:0 над Берое в мач от 12-ия кръг на А група, игран на стадион "Тича" във Варна. "Моряците" решиха изхода от двубоя още в първите минути на срещата, а точни за успеха бяха Мирослав Манолов още в 1-та минута и Дончо Атанасов в 11-тата.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за домакините, които отбелязаха "гол от съблекалнята", след като Мирослав Манолов бе изведен сам срещу вратаря на Берое още в 30-та секунда на мача и не сбърка за 1:0.

Черно море нанесе втория си удар 10 минути по-късно (11'), когато стражът на гостите Ивайло Иванов в опита си да изчисти топката уцели Дончо Атанасов и топката влетя в мрежата му за 2:0.

В 29-та минута резултатът можеше да стане класически, но Ваня Дзаферович изби топката от голлинията след удар на Георги Илиев. В 47-та минута пък Дончо Атанасов бе близо до попадение след чудесен самостоятелен рейд, но Ивайло Иванов показа класа и изби изстрела му.

До края на срещата темпото на игра спадна, като футболистите на Черно море разиграваха спокойно топката, чакайки последния съдийски сигнал, а Берое явно нямаше сили за нещо повече този мач.

След тази победа Черно море се изкачи на 6-о място във временното класиране на А група с актив от 20 точки, а Берое заема 12-а позиция с 10 точки.