Лудогорец отказа Локомотив София след почивката

снимка: bulphoto.com

Лудогорец за пореден път демонстрира превъзходството си над утвърдени отбори във висшия ни ешелон и отново оглави еднолично класирането, макар и с мач повече от ЦСКА. Възпитаниците на Ивайло Петев сразиха Локомотив София с 4:0 в атрактивен мач, игран в Разград, който можеше да завърши и с повече голове, ако нападателите на двата тима бяха с по-точни мерници.

Марселиньо откри резултата в 22-ата минута, с което материализира превъзходството на домакините, но все пак, интригата за втората част остана. Само за 5 минути след почивката обаче Лудогорец вече водеше с 3:0 и до голяма степен предопредели изхода на срещата.

Станслав Генчев бе изведен сам срещу вратаря на Локо от Емил Гъргоров и прати кълбото под плонжа му за 2:0 в 47-ата минута. В 51-ата пък Шоко намери Марселиньо, който със самостоятелна акция си откри позиция за стрелба и наказа Валентин Галев за трети път.

След куп пропуски от чисти ситуации, Генчев успя да наниже четвъртото попадение във вратата на иначе направилия отличен мач голкипър на „железничарите" - 4:0 в 88-ата минута.

Така Лудогорец вече има 31 точки след изиграването на 12 мача и води с три пункта на втория ЦСКА, който утре ще срещне Ботев Враца. Локомотив София остава на незавидната 11-та позиция с 11 точки и е застрашен да се доближи опасно близо до зоната на изпадащите след края на всички мачове от кръга.

„Железничарите" се държаха много добре на терена през първия четвърт час и до голяма степен владееха инциативата, но активността на Димитър Телкийски не беше подкрепена подобаващо от неговите съотборници. Именно заради това всичко по-опасно пред Урош Голубович бяха центрирания в наказателното поле, които ставаха лесна плячка за вратаря.

В 23-ата минута след грешка в отбраната на домакините, Велев се откъсна сам срещу стража на Лудогорец, но Александър Барт с блестяща намеса предотврати опасността.

Гъргоров и Шоко пробваха с далечни удари да спечелят предимство за своя отбор, но в през първите 30 минути възпитаниците на Ивайло Петев трудно организираха качествени акции. В 31-ата минута обаче резултатът бе отркит чрез сервирана топка в пеналтерията и неправилна подредба на бранителите в червено-черно.

Шоко центрира топката в наказателното поле и по отличен начин намери Марселиньо, който без да се забавя я прати зад голлинията - 1:0.

След почивката вече цялата нападателна мощ на Лудогорец се изля върху Локомотив и резултатът можеше да бъде далеч по-изразителен, но домакините се отчетоха с фрапантни пропуски.

Все пак, когато ставаше въпрос за удвояване на преднината, Станислав Генчев отигра сериозно ситуацията и покачи на 2:0 в 47-ата минута - Гъргоров изведе бившия играч на Литекс сам срещу вратаря и за Галев нямаше шанс.

В 51-ата минута Марселиньо демонстрира завидна техника срещу Савич и си освободи празно пространство, за да нанесе безпощаден удар и да направи резултата класически - 3:0.

В 61-ата минута хубава многоходова комбинация на домакините завърши с удар на Шоко, но Милен Лахчев се намеси решително и изби в корнер. Лахчев бе автор и на единственото опасно положение за Локо през второто полувреме, когато бе оставен сам на десетина метра от вратата на Голубович, но изстрелът му с глава срещна левия страничен стълб.

В 75-ата минута резервата Иван Стоянов отправи мощен удар от дистанция, но също нацели гредата - този път горната, а при добавката Гъргоров не можа да преодолее блестящия Галев.

В 82-ата минута убийствена контраатака на Лудогорец изведе трима играчи в зелено срещу само един бранител на „железничарите". Топката бе подадена на оставения абсолютно непокрит Стоянов, който от чистата позиция стреля право в тялото на Галев.

В 85-ата бе ред и на Тодор Колев да излезе сам срещу вратаря на Локо, но отново не можа да преодолее стража на гостите.

Все пак в 88-ата минута Генчев бе най-съобразителен при поредното разбъркване в пеналтерията на „железничарите" успя да прокара топката под плонжа на Галев за крайното 4:0.