Славия не успя да надвие Видима Раковски в столицата

Славия не успя да победи Видима-Раковски и изненадващо завърши наравно 1:1 у дома срещу опашкаря в шампионата, информира БТА.

В срещата от 12-ия кръг на "А" група домакините поведоха в резултата в 21-ата минута, когато Павле Попара изведе Николай Божов сам срещу вратаря, а опитният нападател излъга Пламен Колев и реализира за 1:0.

Пет минути по-късно Галин Иванов беше изведен в наказателното поле на Видима, но Колев го изпревари с части от секундата и ликвидира опасността. В последните минути на полувремето Попара и голмайсторът Божов пропуснаха да вкарат второ попадение в полза на столичани.

В 58-ата минута удар с глава на Живко Желев срещна гредата на вратата на Видима. Седем минути по-късно гостите стигнаха до изравняване чрез Георги Стойчев, който след центриране от корнер се възползва от асистенция на Георги Какалов.

След гола "белите" се опитаха да стигнат до победен гол, но резервата Радослав Василев се засуети в наказателното поле, след като беше изведен сам срещу вратаря Колев.