Два автогола доближиха ПСЖ на два мача от титлата

Пари Сен Жермен направи поредна крачка към защита на титлата си след успех с 3:0 над гостуващия Реймс в мач от 32-ия кръг на френското футболно първенство. Столичани записаха осма последователна победа и шести пореден мач без допуснат гол в Лига 1 и водят уверено в класирането със 79 точки.

Вторият Монако, който утре приема Нант, има 63 точки. Макар и без контузения си водещ реализатор Златан Ибрахимович парижани нямаха особени проблеми.

Домакините имаха сериозно териториално превъзходство, но откриха резултата едва две минути преди почивката. Единсон Кавани вкара 15-ия си гол за сезона в шампионата, след като засече отблизо центриране от ляво на Грегори Ван Дер Вил.

Така възпитаниците на Лоран Блан се разписаха в 31 от 32-а си мача за първенство, като единствено не успяха да вкарат при загубата с 0:2 от Евиан на 4 декември. Четири минути след почивката ПСЖ удвои аванса си, след като Еса Манди отклони с глава в собствената си врата центриране на Лукас.

Малко преди края алжирецът Манди си вкара втори автогол в опита си да изчисти, след като Езекиел Лавеци продължи центриране в пеналта на Маркиньос от дясно, посочва БТА.

Reims 0-3 PSGby tnte4kalamaara