Челси е номер 1 в Англия, поне за малко

Челси записа 77-ми пореден домакински мач без поражение под ръководството на Жозе Моуриньо, след като срази с 3:0 гостуващия Стоук Сити и се съвзе след поражението с 1:3 от Пари Сен Жермен в Шампионската лига по-рано през седмицата.

Сините“ записаха 61-ви успех на „Стамфорд Бридж“ при Специалния и продължиха гонитбата с Ливърпул и Манчестър Сити за първото място в английската Висша лига.

С днешната победа Челси вече има 72 точки и временно се завръща начело в класирането, но с мач повече от Ливърпул, който е със 71, и две срещи повече от Манчестър Сити, който е със 70. По-рано днес „гражданите“ разпиляха с 4:1 Саутхямптън като домакини. Стоук Сити остава 10-ти с 40 пункта.

Утре от 18 часа Ливърпул гостува на Уест Хям и при успех ще изпревари „сините“ от Лондон на върха в Премиършип.

4077860

Мохамед Салах откри резултата за Челси в 32-ата минута, а в 61-ата при добавка от дузпа Франк Лампард покачи на 2:0. Крайното 3:0 бе фиксирано с красив далечен изстрел от Вилиан в 73-ата минута.

Въпреки че вратарят на Стоук Сити Асмир Бегович отрази удара на Лампард от бялата точка и английският национал трябваше при добавката да се разписва, повечето медии на Острова отбелязаха 43-ата дузпа, която е вкарана от халфа – той се е нагърбвал с отговорността 50 пъти във Висшата лига.

4077861

След пропуск на Фернандо Торес през първото полувреме новото попълнение от Базел Салах трябваше да бележи за домакините. В 32-ата минута той се възползва от добро подаване на Неманя Матич и с безпощаден удар от 12 метра порази мрежата на гостите за 1:0.

Отново египтянинът участва дейно в изработката на втория гол, тъй като бе спънат за дузпата в 61-ата минута, която Лампард превърна в гол, макар и от втория опит. Вилиан също намери време да запише името си сред голмайсторите, превръщайки в попадение ефектен изстрел от дъгата на наказателното поле – 3:0.