Две дузпи, автогол и победа за Барселона

Барселона отговори на Атлетико (Мадрид) и също стигна до трудни 3 точки днес, като на „Камп Ноу” каталунците спсечелиха с 2:1 над Бетис, залепяйки се за „дюшекчиите” само на точка на върха в класирането.

В 14’ Санчес навърза няколко защитници преди да бъде грубо изритан. Съдията отсъди дузпа, реализирана минута по-късно от Меси. Автогол на Фигерас в 67’ даде ценния аванс от два гола на домакините, но Кастро с добър пробив намали до 2:1.

В края на двубоя се стигна до няколко много опасни момента в наказателното поле на Барселона, но гол не падна, а каталунците задържаха умело топката, за да не се стига до нови ситуации за голове. 5 минути преди края Меси би и втора дузпа за игра с ръка на Хуанфран, която изпусна. При добавката обаче той не сбърка.

Така след този кръг Барселона остава на точка от първото място, като каталунците имат 78 пункта. Те са с 5 пред Реал Мадрид, но „белия балет” може да се присъедини към групата с победа над Реал Сосиедад. За Бетис загубата е пагубна, защото отборът е последен с 22 точки – на 9 от спасението.

Срещата почна по стандартен начин, като Барселона бавно почна да затяга обръча около вратата на Бетис. Това доведе до няколко положения в началото на мача и един изключително магически момент в 14’.

Алексис Санчес овладя перфектно дълго подаване, а след това навлезе в наказателното поле. Там с резки движения навърза трима защитници на гостите и в крайна сметка беше изритан от един от тях. Съдията се поколеба за момент и посочи бялата точка, а с типично хладнокръвие Меси реализира – 1:0.

След попадението Седрик пропусна да върне равенството само няколко минути по-късно, стреляйки в аут от добра позиция, а след това Педро и Алексис не успяха да удвоят. Най-добрата възможност за Бетис пък беше пропусната от Вадийо, който от близо разстояние стреля слабо право в Пинто.

В края на полувремето Меси беше изведен в наказателното поле, но аржентинският ас стреля в аут – 1:0 до почивката. В началото на втората част Бетис организира няколко бързи атаки, но без успех, докато удар на Шави мина на сантиметри от гредата.

Все пак Барса стигна до ценен аванс от 2 гола, след като Адриано пробва да пусне извеждащ пас за Меси, но в опит да пресече паса Фигерас насочи топката неспасяемо във вратата на своя отбор – 2:0 в 67’.

Само минута по-късно обаче защитата на Барселона стана за смях. Нова контраатака на гостите позволи на Кастро да получи топката пред наказателното поле. Той напредна в пеналта, където 3-а играчи на домакините пробваха шпагати, но без резултат – удар и 2:1.

В края няколко опасни центрирания едва не се превърнаха в голове за Бетис, но в 84’ центриране на Неймар беше спряно с ръка от Хуанфран. Това доведе до втора дузпа, която този път беше спасена от вратаря. Меси обаче успя да стигне бързо до отразената топка и успя да отбележи – 3:1.

В края Неймар и Фабрегас пропуснаха, останали сами срещу вратаря в рамките на само две минути.