Дузпа спаси Интер от срам срещу Бреша

Шампионът на Италия Интер успя да стигне само до равенство при домакинството си на непретенциозния тим на Бреша. Възпитаниците на Рафаел Бенитес изоставаха в резултата до почивката, но успяха да спасят точката с гол на Самуел Ето'о от дузпа 15 минути преди последния съдийски сигнал.

Двубоят започна отлично за гостите от Бреша. Андреа Карачоло получи отличен пас от дълбочина, необезпокояван овладя топката, прелетя покрай неподвижния Самуел и пусна топката покрай Лука Кастелаци за 0:1. Попадението дойде след колективна грешка в защитата на "нерадзурите", като другият централен защитник Лусио бе останал далеч зад нападателя на Бреша.

Интер отговори мигновено на попадението. В 29-ата минута центриране на Самуел Ето'о срещна напречната греда на Бреша. Последваха силни минути за македонския национал Горан Пандев, който на два пъти стреля опасно, но единият път не уцели вратата, а вторият бе блокиран от Джонатан Дзебина.

Второто полувреме започна както завърши и първото- с натиск на Интер. В 51-ата минута шут на Оби мина на сантиметри от страничната греда на вратата, пазена от Аркари. В 68-ата пък Ето'о се откъсна добре, но вратарят на гостите се хвърли в краката му и успя да спре набега на камерунския национал.

И точно когато гостите си мислеха, че могат да стигнат до точката на "Сан Сиро", домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Ето'о беше изведен добре от Пандев в наказателното поле, след което Берарди го блъсна на земята, а съдията посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка за 1:1.

До края на мача "нерадзурите" имаха няколко добри възможности за втори гол, с който да стигнат до пълен обрат. В 87-ата минута Диего Милито падна в наказателното поле след съприкосновение с Дзебина, но съдията остана безмълвен. Този контакт изглеждаше като по-сериозен, отколко първия при дузпата на Ето'о. В допълнителното време на срещата пък отново Милито се оказа очи в очи с вратаря на Бреша след редица комични грешки в защитата на гостите, но аржентинецът прати топката високо над вратата.

Така Интер вече е с актив от 19 точки след 10 изиграни срещи, което отрежда на тима на Рафа Бенитес второто място зад Лацио, които имат 22 и мач по-малко. Бреша пък остава в дъното на класирането- на 16-ото място с 10 точки от толкова изиграни мача.