Рен и Лион не излъчиха победител

Отборите на Рен и Лион не излъчиха победител в среща от 12-ия кръг на френската Лига 1, завършвайки при равенство 1:1.

По-този начин бившият клуб на Георги Иванов - Гонзо пропусна шанс да оглави временното класиране в шампионата, изпреварвайки с една точка лидера Брест. За сметка на това, Рен остава втори в таблицата с актив от 20 точки до този момент. Брест пък е с една повече.

Иначе сблъсъкът в Рен започна отлично за домакините, които успяха да вземат аванс в резултата след само седем минути игра, когато точен за 1:0 бе Жирес Кембо Екоко.

По този начин и завърши първата част, ала домакинската крепост на Рен падна в 54', когато Мишел Бастош от тима на Лион успя да възстанови равенството, оформяйки и крайното 1:1 в мача.

Така "хлапетата" продължават с неубедителното си представяне на домашна сцена, като воденият от Клод Пюел отбор заема място в средата на таблицата, разполагайки с актив от 16 точки след 12 изиграни мача до момента.