Португалия пречупи аутсайдера Азербайджан

Португалия постигна втора поредна победа в световните квалификации, след като се разправи с 3:0 срещу аутсайдера в Група F Азербайджан.

В тази компания Русия и „селесао" изглеждат като изявени фаворити и със сигурност ще видим дуел между тях за първото място.

„Сборная" надигра Израел с 4:0 по-рано днес, а преди това бе победила Северна Ирландия с 2:0, докато Португалия почна с успех 2:1 над Люксембург и вече има също 6 точки в класирането.

Иначе отново днес Северна Ирландия направи равен 1:1 с Люксембург в дербито на непретенциозните отбори.

През първото полувреме резултатът остана 0:0, тъй като цели три пъти гредата попречваше на португалците да се разпишат. След почивката всичко си дойде на мястото и този път три пъти домакините поразиха мрежата на иначе безпомощните азери.

Силвестре Варела откри резултата в 63-ата минута, а Елдер Пощига в 85-ата и Бруно Алвеш в 88-ата фиксираха класическото измерение на победата на „селесао".

До почивката португалците имаха пълно предимство на игрището и по никакъв начин не оставяха гостите да си мислят, че могат да си тръгнат с нещо от тази визита. Доминацията на възпитаниците на Пауло Бенто не се изразяваше в попадения, защото играчите им нямаха късмет при ударите си.

Пощига нацели гредата след четвърт час, когато засече центриране на Кристиано Роналдо, но не успя да разпечата вратата на гостите. 10 минути по-късно бе ред на Жоао Моутиньо да разтресе напречната греда, след като с акробатичен шут преодоля вратаря, но не можа да намери мрежата.

Все пак, напрежението в лагера на домакините се вдигна в 64-ата минута, когато Варела вкара за 1:0 и материализира превъзходството на „селесао". Само 60 секунди бяха нужни на резервата на Пауло Бенто, за да оправдае доверието на треньора.

Пощига намери Роналдо по-късно на отлична позиция, а Кристиано реши да подаде към Фабио Коентрао, който също матира вратаря на гостите, но нацели гредата.

В 85-ата минута Роналдо асистира отлично за Пощига, който от близка дистанция нямаше как да сбърка - 2:0. В 88-ата след изпълнение на корнер пък Моутиньо бе най-съобразителен и оформи крайното 3:0 в полза на Португалия.