Дузпа пречупи България на гости на Италия (ВИДЕО)

Българският национален отбор загуби с 0:1 гостуването си на Италия в среща от осмия кръг на квалификациите за Евро 2016 на стадион „Ренцо Барбера“ в Палермо. Единственото попадение бе реализирано още в петата минута от Даниеле де Роси, който се разписа от дузпа, отсъдена за нелепо нарушение на Веселин Минев срещу Антонио Кандрева.

Голът бе 11-ти за Де Роси с националната фланелка и извиси „Скуадра адзура“ на първо място в класирането на нашата група Н, след като по-рано днес Норвегия спечели с 2:0 домакинството си на Хърватия.

Италия събра 18 точки и се извиси с 2 аванс пред Норвегия докато Хърватия се свлече до трета позиция с 15 пункта, като може да бъде наказана от УЕФА и да загуби 1 точка заради свастиката на терена по време на домакинството си на 'адзурите'. България остава на четвърто място с осем точки, а Азербайджан е пети с 6, след като днес направи 2:2 като гост на Малта (2).

Българите играха доста по-добре отколкото в мача с Норвегия, но това не им помогна да постигнат първа победа в историята като гости на Италия, а вратарят ни Божидар Митрев се погрижи да не допуснем по-сериозно поражение от 0:1.

Италианците можеха да отбележат гол още в 30-ата секунда, след като нашата защита позволи топката да бъде разигравана в наказателното поле. Aнтонио Кандрева центрира отдясно към далечната греда и Стефан ел Шараауи от близко разстояние не можа да преодолее Божидар Митрев, който се намеси отлично, а при добавката Стефан ел Шараауи с акробатично изпълнение не можа да намери очертанията на вратата.

Stephan El Shaarawy Incredible Miss (HD...by soccerhub365

В 5-ата минута обаче странно отиграване на Веселин Минев провокира съдията Сергей Карасьов да отсъди дузпа за Италия, след като Кандрева бе повален на тревата от интервенцията на левия бек, но определено намерението на българския защитник не бе да извърши нарушение.

В крайна сметка Даниеле де Роси от бялата точка се разписа, като 11-метровият наказателен удар бе преизпълнен, но халфът на Рома не трепна и изведе "скуадра аздура" напред - 1:0.

Goal De Rossi - Italy 1-0 Bulgaria - 06-09-2015by Bundes_Liga

Първият четвърт час премина под диктовката на италианците, които рядко даваха топката на съперника и не позволяваха на българите да преминават централната линия. Въпреки превъзходството на "адзурите", Мицански получи топката на около 40 метра от вратата и направи впечатляващ пробив през средата на терена, след което стреля от дъгата на наказателното поле, но Буфон успя да избие в корнер.

В 31-ата минута Италия създаде ново чисто положение и реално второ в мача, след като Матео Дармиан центрира отдясно в наказателното поле, а Дроджро Киелини стреля от воле, но Божидар Митрев спаси.

Преди това Пеле бе отправил неточен изстрел с глава след центриране на Верати, а Ивелин Попов бе стрелял встрани от вратата от пряк свободен удар на около два метра от наказателното поле на "адзурите".

До края на полувремето Кандрева отправи точен изстрел с десния крак след пас отляво на Ел Шараауи, но Божидар Митрев се намеси успешно, тъй като топката не бе отправена с особена сила към вратата му.

След почивката "адзурите" започнаха също толкова агресивно и офанзивно, колкото и първото полувреме, но Божидар Митрев се справи с няколко опасни удара към неговата врата.

В 55-ата минута Даниеле де Роси и Илиян Мицански бяха изгонени директно от съдията заради глупави прояви край тъчлинията. Първо българският нападател настъпи грубо халфа на Рома, който след това не му остана длъжен и го избута при спряна игра, което провокира рефера да изогни и двамата.

След показаните картони двата тима бързо си размениха по едно голово положение, но Недев не можа да намери очертанията на вратата с изстрел от границата на наказателното поле, а Божидар Митрев се постара да попречи на Ел Шараауи да се разпише секунди по-късно от чиста позиция в пеналтерията.

Георги Миланов в 85-ата минута отново тества рефлексите на Буфон от сравнително далечно разстояние, но вратарят на Ювентус се прояви на висота за трети решителен път в мача и изби топката встрани.

В крайна сметка последният съдийски сигнал ознаменува победата на Италия с 1:0.